Cevap: 

Değerli Kardeşimiz

Kainatta aklımızla tam olarak ihata edemediğimiz kadar muazzam bir düzen bir intizam mevcut.Her an herşey değişiyor hiçbirşey kararında durmamasına rağmen kainatta dönen her işin çok hikmetleri bulunabiliyor.Canlı cansız herşey üzerinde görünen harika sanat bize sanatkarı bildiriyor..
 

Şimdi biz bütün bu harika işleri ya tek  yaratıcı olan kudreti hikmeti ilmi sonsuz Cenabı hakka vereceğiz, veyahut kainattaki bu harika işlerde kim memur olarak çalışıyorsa onlara vereceğiz..

Bakıyoruz ki bir tek meyve bile kokusu burnumuzla, tadı dilimizle, görünümü gözümüzle, yapısı içinde bulundurduğu vitaminler vücudumuzla muazzam uyum içerisinde bulunuyor.Eğer sizin dediğiniz gibi tabiata verilse o meyvenin oluşumunda rol alan bütün meyvelere bir nevi muazzam bir kudret herşeyi bilen bir ilim herşeyi gören bir göz vermemz gerekecek..meyvenin yaratılmasında memur olan her bir zerre zerrelikten çıkıp tabiat hesabına bize ilahlık edecek..

Bunu hiçbir bilim hiçbir akıl kabul edemez..Sanatkar bir tanedir demek yerine akılsız,şuursuz,ilimsiz ve kduretsiz o milyonlarca zerreler ilahtır demek kesinlikle akla bilime uymayacaktır.

Sitemizde bu mesele ile ilgili pek çok makale bulabilirsiniz

Selam ve Dua ile..

Paylaşma linkleri