Warning: Table './yaratilis_dr/cache_page' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_page WHERE cid = 'http://www.sorularlaevrim.com/icerik/oezellikleri-birbirine-benzer-fakat-ayni-atadan-gelmedigi-icin-homoplasi-oluyor-ve-bir-tuerue' in /home/yaratilis/domains/yaratilisveevrim.com/public_html/includes/database.mysqli.inc on line 135 Özellikleri birbirine benzer fakat aynı atadan gelmediği için homoplasi oluyor ve bir türü incelerken tek bir özelliğe bakmamak gerekiyor tek bir özelliğe bakarsak ve aynı olursa ortak atadan geldiği varsayılıyor. Peki, homoplasiyi anlamak ve türlerin hik | Sorularla Evrim
Cevap: 

Değerli Kardeşimiz
 

Buradasenaryo şudur: İnsan da dâhil bütün canlılar tesadüfen birbirinden evrimleşmiştir. Canlıların yapısında bu senaryoya uygun bir takım iddialar ileriye sürülmelidir. İşte bu iddialardan birisi de homoplasidir. Bu terimle; embriyolojik gelişim kökenleri aynı, görevleri farklı organlar kastedilir. Buna fokun ön yüzgeci ile insanın kolu örnek verilir. Güya, bunların kökeni başlangıçta aynıdır. Aynı olduğunun delili nedir? Yani, fokun yüzgeci ile insan kolunun homoplast olduklarının delili nedir? Onlara göre bunun cevabı evrimdir. Yani, insan fok balığından soy almaktadır. Peki, bunun evrime delil gösterilmesinin sebebi nedir? Onun cevabı da homoloplasidir. Yani, başlangıçta kurdukları evrim senaryosunu delili evrimdir. Evrimin delili de homoplasidir. İşte onların bilimsel bilgi olarak ileriye sürdükleri iddialarının altında yatan budur. İki bilinmeyeni bir biriyle açıklayarak kısa bir fikir döngüsü ortaya koymaktadırlar.

İster tek özelliğe bak istersen çok özelliğe bak. Türler ve hatta ferler öyle mükemmel yaratılmışlar ve öyle his ve duygularla bezetilip süslendirilmişlerdir ki, bunlara zerre kadar tesadüfün ve gelişigüzelliğin karışması mümkün değildir. Her bir insan başlı başına bir âlem gibidir. Onun mu'cize yaratılışı, yapısı ve duyguları öyle evrim şarlatanlıklarıyla açıklanamaz.

Selam ve Dua ile..

 

Paylaşma linkleri