Warning: Table './yaratilis_dr/cache_page' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_page WHERE cid = 'http://www.sorularlaevrim.com/icerik/evrim-yoksa-neden-balinalarin-kalca-kemikleri-var' in /home/yaratilis/domains/yaratilisveevrim.com/public_html/includes/database.mysqli.inc on line 135 Evrim yoksa, neden balinaların kalça kemikleri var? | Sorularla Evrim
Cevap: 

Değerli Kardeşimiz

Bu felsefî kurgu, ateist evrimcilerin düşünceleridir. Onlar, evrimin olduğunu, canlıların silsile halinde birbirinden meydan geldiğini peşin olarak kabul ederler. Yani onlar daha başta balinayı, istedikleri o yere oturturlar, ondan sonra, bunların vücutlarında gördükleri bir takım organları, bu düşüncelerine delil gösterirler.
    Şayet sözü edilen organlar balinalarda lüzumsuzsa, milyonlarca yıldır, o gereksiz organların her nesilde tekrar tekrar ortaya çıkmaması gerekirdi.
    Onların yanıldığı noktalardan birisi, kalça kemiğinin sadece arka bacakları gövdeye bağladığı düşüncesidir. O sayılan görev, kalça kemiğinin sadece vazifelerinden birisidir. Kalça kemiğinin balinalarda görevinin olmadığını iddia etmek için, laboratuarda kalça kemiksiz bir balinan teşekkülü sağlanır. Bu haliyle, balinanın hayati fonksiyonlarında hiçbir değişiklik gözlenmez. O zaman kalça kemiğinin, sadece arka ayakları bağladığı iddiası doğru olabilir.
    Evrimcilerin evrime delil olarak ileriye sürdüğü, “Kullanılan organlar gelişir, kullanılmayanlar körelir” kuralı, 200 yıl önce Lamarck tarafından dile getirilmiştir. Halbuki, yukarıdaki sorunuzda, evrimin aleyhindeki 5-10 yıllık kaynakları eski kabul ediyordunuz. Nasıl oldu da evrimcilerin bu 200 yıllık hikâyeleri sizi tatmin etti?
    Kaldı ki, kullanılmayan organların köreleceği kuralının bilimsel olmadığı, Vücut hücrelerindeki bir değişikliğin yavrulara geçmediği, 1920’li yıllarda ispatlandı. Siz ayağınızı veya elinizi kullanmadığınız zaman, bunun sizin çocuklarınızda görülmeyeceğini siz de bilirsiniz. Hatta ayağı veya eli kesilenlerin çocukları, el ve ayaklar kesik olarak dünyaya gelmez. 
    Böyle bazı organların kullanılmamasıyla zamanla köreleceği gibi bir yaklaşımla, bir kalça kemiğini, evrim düşüncesine dayanak göstermek, en azından bilim ahlakına yakışmaz. Çünkü böyle bir düşüncenin bilimsel bir dayanağı yoktur. Onların bu konuda iddiaları, felsefî bir düşünceden ileri bir mana taşımaz ve bilimsel bir bilgi de değildir.

Selam ve Dua ile..

Prof.Dr.Adem Tatlı

Paylaşma linkleri